To prawdziwa wegańska perełka w stolicy Estonii. Miejsce, w którym na stolik oczekuje się tydzień. A zachwytów nad jedzeniem i obsługą nie ma właściwie końca.

Vegan Restoran V

Mieliśmy szczęście, kiedy przyszliśmy na kolację, był jeden wolny stolik. Tak, jakby na nas czekał. Musieliśmy jedynie sprężać się z jedzeniem, zanim przyjdą goście, którzy dokonali rezerwacji na godzinę później. Nie było łatwo się zdecydować na wybór dania, bo wszystko w karcie brzmiało wyśmienicie. Zdecydowaliśmy się jednak na ciasto filo z soczewicą i puree oraz różyczki z zapiekanego puree z sosem z redukcji wina, plus smażone tofu z bakłażanem.

Do picia zamówiliśmy smoothie z nektarynką, mango i bananem. Niestety było ono niezbyt dobrze schłodzone. Ja zamówiłam dla siebie lemoniadę z matcha, którą podano mi w kieliszku do wina i byłam tym właśnie szczegółem zachwycona! Karta daje nam wybór przystawek, zup, dań głównych i deserów, także rodzajów napojów jest w karcie bez liku.

Jak gwiazdkowa

Jedzenie, które zostało nam podane w Vegan Restoran V zachwyciło nie tylko podniebienie. Wizualnie prezentowało się wyjątkowo apetycznie. Jak widać na zdjęciach, wszystko pięknie podane, jak w 5-gwiazdkowej restauracji, wszystko na talerzu dopracowane w najmniejszym nawet szczególe i idealnie doprawione. Średniej wielkości porcje, które zdecydowanie są warte swojej ceny.

Vegan Restoran V

Wegańska, a jakby tak po włosku

Ta restauracja jest wyjątkowa, ponieważ w niczym nie przypomina innych wegańskich miejsc. Te również mają swój urok, ale ta wyglądała, jak typowa włoska knajpka, tyle że z wegańskim jedzeniem. Według mnie jest to super pomysł. Czasami nawet weganin chce wyjść do bardziej ekskluzywnego miejsca i to właśnie zapewnia nam Vegan Restoran V znajdująca się w starym mieście w Tallinnie. Czasami też nieweganin ma ochotę na wegański obiad w przyjemnej atmosferze. Jestem pewna, że każdy może zachwycić się tym lokalem. Miejsce jest maleńkie i jest trochę ciasno, ale wystrój jest bardzo przyjemny i obsługa jest na prawdę fantastyczna.

Vegan Restoran V

Na koniec

Podsumowując: jeśli tylko moja noga postanie jeszcze kiedyś w Tallinnie, a mam szczerą nadzieję, że tak się właśnie stanie, to robię rezerwację tego miejsca już na miesiąc przed przyjazdem. Zdecydowanie, będzie to restauracja, w której zjem obiad albo dwa, albo wypiję kawę i zjem któryś z ich obłędnych deserów, bo niestety brakło mi już miejsca na jeden podczas ostatniej wizyty.

Vegan Restoran V

Vegan Restoran V

Kto jedzie ze mną?

adres:

Vegan Restoran V
Rataskaevu 12
Tallinn

zdjęcia dzięki uprzejmości restauracji Vegan Restoran V

W Tallinnie odwiedziłam też inną wegańską restaurację