Kafeteria z jedzeniem w starym mieście

Miałam szczęście, bo w estońskim Tallinnie udało mi się odwiedzić dwie wegańskie restauracje. Jedna zupełnie inna od drugiej. Każda wyjątkowa na swój sposób.

Vegan Inspiratsioon to miejsce, w którym możesz spędzić cały dzień. Jeść, pić, pracować, czytać czy spędzać czas ze znajomymi. Nie nazwałabym tego restauracją, raczej kafeterią, która serwuje także jedzenie.

Vegan Inspiratsioon w Tallinnie

Ulokowana w starym mieście może być idealnym miejscem na szybkie śniadanie czy kawę, ale jeśli nie chcesz, po śniadaniu wcale nie musisz się stamtąd ruszać. Wystarczy, że sięgniesz na półkę i już znajdziesz sobie zajęcie, ponieważ Vegan Inspiratsioon zadbało o to, żeby nie dopadła cię nuda. Pośród całej masy książek i gier planszowych na pewno będziesz w stanie wybrać coś dla siebie. I bez pośpiechu możesz spędzić tam czas do następnego posiłku. Wewnątrz knajpki bądź na zewnątrz, gdzie ustawionych jest kilka stolików.

Vegan Inspiratsioon

W kuchni…

Kuchnia serwuje zdrowe wegańskie startery, sałatki, zupy, burgery, wrapy i ciasta. Znajdziesz tam też duży wybór napojów i smoothie, a także bufet śniadaniowy. Nie brakuje także wyboru kraftowych piw i cydrów.

Miałam okazję spróbować burgera fasolowego z sosem serowym, serwowanego niestety bez frytek oraz sałatkę z komosy ryżowej. Jedzenie było smaczne, choć nie należało do najlepszych, które miałam okazję próbować w swoim wegańskim życiu.

Vegan Inspiratsioon cake

A serwis…

Niestety trochę czasu zajęło nam oczekiwanie na jedzenie i mimo że wszyscy byli niezwykle mili i uśmiechnięci można zauważyć, że serwis nie należy do tych najbardziej profesjonalnych. Myślę, że dobrze byłoby nad tym popracować. Szkoda przecież, żeby ludzie omijali miejsce szerokim łukiem ze względu na pracowników.

Nie daj się jednak przestraszyć, pomimo tego, że jedzenie i obsługa należy raczej do średnich, warto zajrzeć do tego miejsca. Dzięki atmosferze panującej w Vegan Inspiratsioon bardzo przyjemnie spędza się tam czas. Leniwie płynące godziny przy świeżym soku i dobrym ciachu przydadzą się przecież każdemu od czasu do czasu…

Vegan Inspiratsioon Tallinn

adres:

Vegan Inspiratsioon
Pagari 1/Lai 44
Tallinn

zdjęcia dzięki uprzejmości restauracji Vegan Inspiratsioon

Przeczytaj też moją recenzję drugiej wegańskiej restauracji w Tallinnie, którą miałam okazję odwiedzić.