spędź dzień na Rømø

Spraw sobie prezent i spędź dzień na Rømø, duńskiej wyspie położonej na Morzu Północnym. Znajduje się tuż przy niemieckiej granicy, dlatego wcale nie jest tak daleko i każdy może się na nią wybrać samochodem.

Rømø odwiedziliśmy po raz drugi. Tym razem już wiedząc, czego się spodziewać, zaplanowaliśmy sobie całe popołudnie w tej piaszczystej krainie. Rømø to nie tylko DWIE z największych plaż w Europie, ale także rozległe tereny lasów i wrzosowisk. 

Po wyspie z ogromną przyjemnością można spacerować, jeździć konno bądź odkrywać jej piękno na rowerze. Ale to zrobiliśmy już w ubiegłym roku. Tym razem zaplanowaliśmy sobie popołudnie na plaży. Na plaży, na którą wjechaliśmy MarianemVanem. Tak! Lakolk to przepiękna plaża, po której bez problemu można poruszać się autem. Między innymi dlatego jest właśnie tak wyjątkowa. 

spędź dzień na Rømø

Biuro na plaży

To tam urządziliśmy sobie domowe biuro. Z piaskiem pod stopami w przerwie od pracy i z widokiem na morze, kiedy odrywaliśmy oczy od naszych laptopów. W tle szum morskich fal i dźwięk wiatru, które były idealną muzyką do pracy. My w biurze, a psiury przed vanem korzystając z pięknej pogody, ku naszej (nie)uciesze tarzając się w piachu i kopiąc miliony dołków. 

W takim miejscu wystarczy leżak i dostęp do jedzenia, i już można spędzać dzień korzystając z piękna natury. Jeśli jednak znudzisz się nicnierobieniem, możesz popływać w morzu, posurfować lub spędzić dzień na kitesurfingu. Na plażach Rømø każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponieważ na samej plaży, w okresie od kwietnia do końca września, psiaki muszą być trzymane na smyczy, można w międzyczasie wybrać się z nimi na spacer do specjalnie przystosowanych psich parków, w których twój czworonożny przyjaciel będzie mógł pobiegać sobie wolno. Na Rømø znajdziesz 2 takie psie parki oraz wyznaczony fragment na plaży Lakolk, gdzie psy mogą biegać swoimi ścieżkami. Psie parki to niesamowite miejsca! Są to ogrodzone fragmenty lasów, w których psy mogą poczuć się jak w raju. Pełne drzew, szyszek i patyków, które sprawią, że twój pupil będzie w siódmym niebie. 

Hit na Lokolk

A co jest na Lokolk absolutnym hitem? Zachód słońca! Podziwiany z maski twojego auta bądź jak w naszym przypadku – marianowego schodka. Barwne niebo, chmury i tańczący na plaży piasek. Warto też wdrapać się na niewielkie wydmy tuż przy wejściu na plażę i stamtąd podziwiać ten wyjątkowy spektakl natury.

Z Rømø dostaniesz się też promem na niemiecką wyspę Sylt.

Ale o tym innym razem….


Czytałaś już o mojej samotnej podróży vanem?