plaża dla psów

Esclamandes

Côte d’Azur…

Czy udało ci się odwiedzić już kiedyś Lazurowe Wybrzeże? Jeśli tak, to czy chcesz tam wrócić? Pytam, bo ja chcę – zawsze. Kiedy zadajemy sobie w domu pytanie „dokąd tym razem?”, Côte d’Azur jest u mnie zawsze pierwszą odpowiedzią. Niestety, jeżeli planujesz wakacje ze swoim psiakiem w sezonie letnim, wylegiwanie się na lazurowych plażach będzie utrudnione. Przy wejściu na większość z nich odstraszał cię bowiem będzie wielki znak zakazu wstępu z czworonogiem. Jeżeli planujesz wyjazd poza sezonem, oczywiście najczęściej uda ci się odwiedzić te miejsca. Zazwyczaj przecież i tak będziesz tam jedynym gościem, albo po prostu jednym z wielu innych psiolubnych. No a w sezonie? Możesz albo zjechać całe wybrzeże i nigdy nie zamoczyć stóp w wodzie o absolutnie obłędnym kolorze, albo możesz odwiedzić psią plażę.

Przyjazna psom plaża na Lazurowym Wybrzeżu?

Zdecydowanie proponuję tę drugą opcję. Kieruję się w życiu zasadą „dla chcącego nic trudnego” i dzięki temu udaje mi się znaleźć różne skarby. Tak było właśnie z plażą dla psów na Lazurowym Wybrzeżu. Dzięki temu mogę ci dzisiaj polecić świetne miejsce na lazurowe wakacje z psem.

plaża dla psów

Fréjus i plaża dla psów Esclamandes…

Plaża jest duża i piaszczysta. Nie musisz się więc obawiać, że wraz z innymi psimi właścicielami będziecie na siebie wyłącznie wpadać. Gwarantuję ci, że twój pies wyszaleje się tam za wszystkie czasy. Lubi pływać? Będzie zachwycony! Nasze dziewczynki za pływaniem nie przepadają. Zamoczyć jednak łapki to i owszem, chętnie. Wytarzać się w piasku? – nie ma lepiej. Bawiły się tam jak szalone. Nie wspominając już o tym, że i dla ciebie będzie frajdą spędzić czas na zdecydowanie mniej zatłoczonej plaży. W rytmie slow.

My zatrzymaliśmy się na Camping La Plage d’Argens, gdzie nie ma problemu z pobytem z psami, a na samą plażę jest rzut beretem. Jeśli jednak nie jesteś fanem takich noclegów, jestem pewna, że znajdziesz dla was miły hotel bądź mieszkanie w pobliskim miasteczku Fréjus.

To co, kto już planuje wakacje? Wakacje z psem, rzecz jasna.

plaża dla psów na lazurowym wybrzeżu

plaża dla psów

Więcej o podróżowaniu z psem dowiesz się tutaj.

A jeśli w tym roku planujesz wypad do Włoch, pojedź na psią plażę nad jeziorem Garda.