Psiolubnie w Nieborowie

Pałac w Nieborowie oraz pobliska Arkadia to kolejne miejsca na turystycznej mapie Polski, które pozwalają na zwiedzanie ze swoim psem.

Ogrody barokowe zaprojektowane w XVII wieku pięknie prezentują się w słoneczny dzień. To idealne miejsce na weekendowy wypad z psem, ponieważ nie muszą one chodzić po asfalcie, mają wokół dużo zieleni, a w upalne dni dużo cienia. Tak samo jest w Arkadii, która jest fantastycznym miejscem dla ciebie i twojego pupila. 

Pałac w Nieborowie

Organizacyjnie…

Aby móc zwiedzać te miejsca, należy wykupić bilet dla psa, który kosztuje 8 zł za wejście. W tej cenie dostaniesz  Psi Zestaw – papierową torbę wraz z szufelką na psie odchody. Uważam, że jest to genialny pomysł.

Kupiliśmy bilet łączony do parku w Nieborowie i Arkadii, jednak bilety łączone nie obowiązywały psów. Musieliśmy więc zapłacić w Arkadii drugie 8 zł od psia, z czego finalnie, mając dwa psy, wyszła całkiem spora suma. Nie narzekaliśmy jednak zbytnio, bo to była naprawdę frajda móc być tam na wspólnym spacerze.

Psy mogą zwiedzać całe ogrody i wchodzić do wszelkich zakamarków (na smyczy oczywiście), jednak nie można z nimi wchodzić do samego pałacu w Nieborowie. Na ten temat jednak dostaliśmy sprzeczne informacje, więc może dobrze byłoby to potwierdzić przy kasie następnym razem, żeby mieć pewność co i jak.

Godziny otwarcia zarówno pałacu jak i Arkadii zmieniają się w zależności od sezonu i miesiąca, także przed wybraniem się polecam doczytać, jakie są godziny otwarcia, by nie musieć czekać, tudzież rozpaczać, że już zamykają i nie wyrobisz się ze zwiedzaniem.

Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie – troszkę historii

Sam pałac w Nieborowie, zaprojektowany przez holenderskiego architekta, powstał tuż przed 1700 rokiem i już od 1744 roku pozostawał w rękach Księstwa Radziwiłłów. Tak było aż do 1945 roku, kiedy to opiekę nad pałacem przejęło Muzeum Narodowe w Warszawie.

Zwiedzając wnętrze pałacu możemy zobaczyć wyposażenie, które ocalało na przestrzeni lat. Można także obejrzeć bardzo wiele wspaniałych obrazów, rzeźb, porcelany i wielu wielu rzeczy codziennego użytku. 

Arkadia natomiast to ogród w stylu angielskim, założony w 1778 roku przez księżna Helenę Radziwiłłową. Księżna tworzyła go przez ponad 20 lat, aż do swojej śmierci. Pośród ruin, drzew i stawów twój pies na pewno będzie czuł się dobrze.  

Ogrody i Arkadia to ogromna powierzchnia. Można tam spędzić naprawdę cały dzień, można napić się kawy, posiedzieć na leżaku bądź na ławce, poczytać książkę. Mimo że byliśmy tam w niedzielę i to w sezonie wakacyjnym, nie było tłumów. 

Jestem przekonana, że w takim miejscu twój pies nie będzie się nudził. Będzie miał wielką frajdę z tego, że może z tobą podróżować. Nie możesz jednak zapomnieć o sprzątaniu psich odchodów.

Ciekawostki

  • W pałacu w Nieborowie są pokoje gościnne i można zostać tam na noc. Domyślam się, że pewnie raczej bez psa, ale i tak myślę że może to być bardzo przyjemny nocleg.
  • W pałacu w Nieborowie oraz w Arkadii były kręcone przygody Pana Kleksa.

Odwiedź też pobliski skansen w Maurzycach