Idzie wiosna, do niektórych już nawet pewnie przybyła. Do nas dotarła, a potem wróciła zima… Ale jest nadzieja na lepszą pogodę. Liczę na to.

Przygotuj się do wiosny i oczyść swój organizm z toksyn, tak jak oczyszczasz swój ogród po zimie i jak robisz porządki w swojej garderobie.

Dzięki oczyszczaniu organizmu poprawisz swoją pamięć i koncentrację, poprawi się też stan twoich jelit oraz wygląd skóry. Zwrócisz uwagę na to co jesz i być może uwolnisz się od złych nawyków. 

oczyszczanie organizmu

5 sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn

• wykluczanie

Przede wszystkim na czas detoksu pozbądź się z diety alkoholu, tytoniu i kofeiny. Możesz też odstawić na ten czas białą mąkę, którą zastąpisz produktami pełnoziarnistymi. Zmniejsz ilość spożywanego mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Cukier zamień na syrop z agawy bądź miód.

• woda

To chyba żadna nowość. Wypij porządną szklankę wody zaraz po tym, jak się obudzisz. Możesz do niej dodać sok z cytryny bądź łyżkę octu. Pisałam już o tym w tekście o porannych rytuałach. Oczywiście nie zapominaj o wodzie w ciągu dnia, w celu pozbywania się toksyn. Nie przesadź jednak, zbyt duża ilość wody nie wpłynie dobrze na twój organizm. 

oczyszczanie organizmu

• soki

Zamień jeden posiłek dziennie na smoothie lub sok, które przygotujesz w domu. Najlepiej sprawdzą się do tego marchew, buraki, jabłko, banan, ogórek, szpinak, kolendra, pietruszka, figi i truskawki. Miksuj je do woli, wybierz swój ulubiony smak. Nie dosładzaj swoich soków niepotrzebnie, lepiej dodaj do nich sok z cytryny. 

• zielona herbata i zioła

Pij zieloną herbatę i napary ziołowe. To właśnie te napoje uregulują twoje trawienie i pomogą w spalaniu tłuszczy. Dzięki działaniu moczopędnemu pomagają oczyścić organizm z toksyn.

oczyszczanie organizmu

• ćwiczenia

Zrób sobie przerwę od swoich zadań i porozciągaj ciało, idź na spacer, poćwicz jogę, wybierz się na rower. Zacznij się ruszać. Wiosna to dobry czas na wyrabianie nowych nawyków. Ruch pomoże ci nie tylko w czasie detoksu, ale także nowy nawyk zaprocentuje w przyszłości. Pamiętaj, że wysiłek pozwoli ci pozbyć się toksyn z organizmu. Do roboty więc!


Zrelaksuj się: