Cześć, jestem Martyna!

Optymistycznie patrzę na świat i cenię sobie życie w rytmie slow. Jestem miłośniczką zwierząt, podróży i jedzenia. Od dwudziestu lat jestem na diecie bezmięsnej, a od trzech lat gotuję w domu po wegańsku. Kocham jednak wieczory przy winie i dobrym serze… od czasu do czasu pozwalam więc sobie na takie przyjemności. Szczególnie w podróży.

Poza Polską mieszkam już 12 lat. Przez chwilę mieszkałam w Londynie, później znalazłam się na południu Niemiec. Ani się obejrzałam, pakowałam swój dobytek i przenosiłam się na 4 lata do Chin. Kiedy już brakło mi świeżego powietrza, spakowałam się znów i wróciłam na łono natury, do lasu na południu Niemiec. Zaczyna się właśnie siódmy rok tej przygody. I ciągle kombinuję, dokąd chciałabym się teraz przeprowadzić…

Molly, Mei Mei i Milo

To ekipa naszych szanghajskich adopciaków.

Molly i Mei Mei, wróciły wraz z nami z Chin. Zostały znalezione na ruchliwej szanghajskiej ulicy i w końcu trafiły do nas. Najpierw Molly, a po roku Mei Mei. W maju 2019 roku doleciał do nas Milo.

Cała trójka uwielbia podróże. Molly nie przeraża nawet to, że ma chorobę lokomocyjną – jeśli widzi, że szykujemy się w drogę, jest pierwsza na pokładzie. Jest też naszą osobistą kozicą górską, żadne góry nie są jej straszne. Mei Mei natomiast ma już swoje lata i chociaż chęci do spacerów jej nie odeszły, to siły już nie te, no i rwa dokucza… Dlatego ten osobnik podróżuje czasem w plecaku. I uwielbia, że ktoś ją czasem ponosi. Milo narazie wszystkiego się uczy. Czasem obawia się przejścia po mostku, czasem jest niecierpliwy, ale przy wsparciu dziewczynek z każdą podróżą radzi sobie coraz lepiej. Jego ulubione zajęcie na wakacjach to kopanie dołków. Całej trójce sprawiają także wiele frajdy wspólne wycieczki rowerowe.

Dziewczynki mogą pochwalić się, że zjechały Europę wzdłuż i wszerz. W swoim podróżniczym życiu odwiedziły już 22 kraje. Milo jeszcze musi nadgonić.

Podróże naszej ekipy śledzić możesz na Instargramie #MollyiMeiMeiwpodróży oraz #szanghajskieadopciaki 

Dołącz też razem z nami do Klubu Psiolubnych.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Martyna Niedzielska (@_wrytmieslow)

NA BLOGU

oraz poczytasz wywiady z psimi podróżnikami

a także zapoznasz się z recenzjami

spróbujesz podróży w rytmie slow