Kilka chwil tylko dla siebie.

Praca, dom, córka, pies. Boże Narodzenie, prezenty, choinka i jeszcze trzeba upiec piernik. Terminy gonią, choroba oczywiście przychodzi, kiedy najmniej jest potrzebna, a doba się kurczy. Do tego porządki. N i e k o ń c z ą c e  się porządki. Prawdopodobnie wiesz o czym mówię.

A gdybyś tak na chwilę zostawiła ten cały młyn i wykorzystała kilka chwil tylko dla siebie? W przeciwieństwie do wczoraj, dziś zamknęła za sobą drzwi i zatopiła się w swoim własnym świecie?

Dlatego oddaj dzieci w dobre ręce, wyłącz smartfona, przestań martwić się, że przed świętami tyle jeszcze do zrobienia. Zostaw to wszystko bez wyrzutów sumienia chociaż na pół godziny i zorganizuj kilka chwil tylko dla siebie.

Kilka chwil tylko dla siebie

Podsuwam ci 5 pomysłów, jak się zrelaksować, nie mając na to zbyt wiele czasu:

↠ zrób jogę twarzy

Zrelaksuj siebie i… swoją twarz. Poczuj się jak kobiety w Japonii. Czy wiesz, że pierwsze efekty jogi twarzy można zauważyć już po miesiącu regularnych ćwiczeń?

↠ weź kąpiel

Rozpuść w wannie kilka pachnących musujących kul, włącz sobie relaksującą muzykę, zamknij oczy i odpręż się. Lawenda działa uspokajająco, sprawdzi się więc idealnie na relaks tuż przed snem. 

↠ zrób sobie masaż

Zwilż dłonie olejkiem i kolistymi ruchami rozmasuj swój kark oraz uszy. Oddychaj głęboko. Zapomnij o otaczającym cię świecie.

↠ kup sobie kwiaty

Idź na spacer, a na koniec wstąp do kwiaciarni i kup sobie ulubione kwiaty. A może zaopiekujesz się nowym maleństwem w doniczce?

↠ zadbaj o swoje stopy

Po całym dniu bolą cię nogi? Nic dziwnego. Przygotuj więc dla nich ciepły napar ziołowy i zanurz je w nim na 10-15 minut. Osusz, posmaruj kremem i wciągnij grube skarpety. Weź do ręki książkę i nie wstawaj do jutra… 


Niewątpliwie wystarczy już pół godziny w ciągu dnia, by odpocząć i się zrelaksować. Co dziś zrobiłaś dla siebie?

Więcej o relaksie przeczytasz we wpisie o moich 10 sposobach na relaks.