Zimą też trzeba się ruszać. I można też robić to poza domem. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że ruch wyzwala w nas hormony szczęścia. Zamiast leniuchować pod kocem, fajnie czasem złapać rumieńce na mrozie, a dopiero potem rozgrzać się w domu z kubkiem ulubionej herbaty.

Nie masz pomysłu, jakie sporty można uprawiać zimą? Przybywam z pomysłem na zimowe sporty na świeżym powietrzu!

Jakie sporty można uprawiać zimą? 5 pomysłów.

Bieganie

Bieganie zimą? Pewnie! Czemu nie? Ważne jedynie, by ubrać się odpowiednio do pogody. Kurtka przeciwdeszczowa oraz ta zatrzymująca wiatr, buty o wygodnym profilu i takie, które nie będą się ślizgać. Aby nie tracić ciepła przez głowę i ręce, koniecznie czapa i rękawiczki. A potem już tylko wolność. Najlepiej, żebyś oddychała przez nos i wypuszczała powietrze ustami. Dzięki temu nie nabawisz się zapalenia gardła.

Jakie sporty można uprawiać zimą?

Narciarstwo i snowboard

No cóż, chyba cię nie zaskoczę. Narty i snowboard to dwie najbardziej popularne dyscypliny ze sportów zimowych. Narty i deska są dla każdego i w każdym wieku można zacząć przygodę z nauką. Może to być idealny czas dla całej rodziny. W dzień poszaleć na stoku, a wieczorem wygrzewać się gdzieś przy kominku, grać w planszówki i regenerować się przed kolejnym dniem. 

Jakie sporty można uprawiać zimą?

Narciarstwo biegowe

Jeśli uważasz, że zjazdy ze stoków nie są dla ciebie, ale kochasz zimę i uwielbiasz podziwiać piękne górskie widoki, wybierz narciarstwo biegowe. To zdecydowanie mniej stresu dla tych bojących się prędkości na stoku (ja) i zdecydowanie mniejsze szanse na kontuzję. Biegówki to jednak sport wymagający świetnej kondycji ważne więc, by na początek wybierać łagodne trasy o krótkim dystansie. 

Łyżwy

To chyba mój ulubiony zimowy sport, głównie dlatego, że lodowiska zazwyczaj znajdują się w przepięknych miejscach. Często jest to starówka, tuż obok jarmarku bożonarodzeniowego. To właśnie na takich lodowiskach najprzyjemniej odczuwa się ten zimowy, przedświąteczny czas. Lubię też Kevina i lodowisko w centrum Nowego Jorku zawsze przychodzi mi do głowy na myśl o zimowym łyżwiarstwie. Na lodowiskach bez problemu wypożyczymy łyżwy, więc odchodzi nam martwienie się o sprzęt. 

Zimowe wędrówki

Ubrać się ciepło i wygodnie, dobrać odpowiednią dla nas trasę i już można cieszyć się spacerem w pięknych okolicznościach przyrody. Zabierz ze sobą paczkę przyjaciół, pamiętaj o ciepłej herbacie w termosie i wędruj! Takie wędrówki to też idealny spacer dla twojego psa. Pamiętaj tylko, że zimą dni stają się krótsze, a tempo spaceru jest wolniejsze od tego latem. Wybierz więc trasę o odpowiedniej długości, żebyś nie musiała martwić się, że nie dotrzesz do celu o odpowiedniej porze. Wybieraj też specjalnie przygotowane do takich spacerów trasy zimowe. Czasem mogą przydać się też rakiety śnieżne.

Jakie sporty można uprawiać zimą?

Masz już pomysł, jakie sporty można uprawiać zimą? Co wybierasz?