Czy jest to w ogóle możliwe? Czy jest to trudne? A kiedy podróżujesz, tak jak my, z trzema? Co jeśli masz cztery psy? A kota?

Przede wszystkim, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Dobrze zaplanuj, odpowiednio wcześnie i na pewno będziesz mieć szeroki wybór, gdzie się zatrzymać.

Jak szukać noclegu z psem?

Moim sposobem na znalezienie psiolubnego noclegu jest korzystanie z dwóch sprawdzonych przeze mnie platform, którymi są: hotels.com oraz airbnb (złap zniżkę)

Niestety, odkąd parę lat temu “przejechałam się” na innej, najpopularniejszej w Polsce platformie, unikam jej jak ognia. Według mnie, informacje o pobycie zwierząt w hotelu nie zawsze są jasno i klarownie opisane. Przede wszystkim treść: „zwierzęta są akceptowane” wcale nie musi oznaczać psa, a może np. oznaczać kanarka. Takim właśnie sposobem, my pożegnaliśmy się z grubą kasą, znienawidziliśmy Wenecję, a firma umyła ręce.

W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje…

Dlatego po tym nieprzyjemnym doświadczeniu bardzo dokładnie upewniamy się czy nocleg z psem jest możliwy. Nigdy nie mamy problemu, ale po kolei…

Jak szukać noclegu z psem na Hotels.com?

Platforma ta oferuje nam bardzo dobry, przejrzysty, przyjazny właścicielom zwierząt filtr. Po wybraniu potencjalnego psiolubnego noclegu w informacjach o hotelu możemy przeczytać:

  • ile kosztuje pobyt psa i czy jest to opłata za noc czy za pobyt
  • czy każdy zwierz płaci oddzielnie
  • ile zwierzaków może przebywać w jednym pokoju
  • czy pojawiają się ograniczenia odnośnie rozmiaru i wagi

Taki opis daje nam już wstępne info czy w ogóle jesteśmy danym obiektem zainteresowani.

Kiedy dochodzi do momentu rezerwacji

Jeżeli rezerwuję pokój z możliwością anulacji, wtedy po prostu dokonuję rezerwacji i w komentarzu informuję hotel, że przyjeżdżam z trzema psami. Jeśli hotel ma jakieś obiekcje w tym temacie, wtedy to hotel się ze mną kontaktuje. Zdarzyło się jedynie raz, że zmieniono nam pokój na bardziej psi.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Jeżeli chcę zarezerwować hotel bez możliwości anulowania go, wtedy bardziej się staram. Przede wszystkim odnajduję w internecie kontakt do hotelu i potwierdzam, że mogę przyjechać z psami. Potwierdzam też od razu koszt pobytu psa.

Ostatnio spodobał nam się hotel, który w opisie miał informację o jednym psie na pokój, ale zadzwoniliśmy zapytać i bez problemu zostaliśmy przyjęci z dwoma. Właściciel jednak wiedział, że z dwoma dużymi psami w tym niezwykle przytulnym aczkolwiek maleńkim pokoiku, mogłoby być kiepsko, dlatego w ofercie ma zaznaczonego jednego zwierza.

Ceny są różne. Z naszego doświadczenia wynika że wahają się od 5-25 euro za psa. Trudno jednak określić czy za dzień, czy za pobyt, dlatego że każdy hotel rządzi się swoimi prawami i ma swój pomysł na to, jak kasować czworonożnych gości. Nie ma w tym żadnej reguły. Opłata nie oznacza też, że na psa będzie czekać miska czy łóżko. Jeszcze nam się taka przyjemność w hotelu nigdy nie zdarzyła i zakładam, że w tej opłacie 25 euro też na luksus miski nie ma co liczyć…

Jak szukać noclegu z psem na Airbnb?

Podczas podróży z Molly, Mei Mei oraz Milosławem i pobytu dłuższego niż jedna noc, naszą ulubioną platformą do wyszukiwania spania jest Airbnb. Na stronie tej także przefiltrujemy sobie wyniki i pojawią nam się miejsca, w których zwierzęta są dozwolone. Zawsze jednak przed dokonaniem rezerwacji kontaktuję się z właścicielem mieszkania / domu, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Airbnb ma dla mnie dużą przewagę nad hotelem, dlatego że nie boję się zostawiać moich wymordowanych zwiedzaniem psów w domu i wyskoczyć na drinka czy kolację. Zazwyczaj i tak zabieramy je wszędzie ze sobą, ale mam psychiczny komfort, że mogę je zostawić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czasem w hotelu, podczas meldunku, zdarza się usłyszeć, że psiaki nie mogą zostawać same w pokoju. Poza tym hotele są głośniejsze, kręci się w nich więcej ludzi i zawsze mam obawę, że ktoś wejdzie do pokoju podczas naszej nieobecności (były przypadki, były – mam się czego obawiać…)

Na Airbnb poza tym budujemy sobie opinię, dzięki czemu kolejni ludzie, do których się wybieramy, mogą przeczytać czy nasze psy nie zjadły przypadkiem kanapy w poprzednim miejscu.

Tylko raz zdarzyło się, że musieliśmy dopłacić na Airbnb za pobyt psów. Było to chyba ok. 10 euro za pobyt, ale nie jest to praktyka, którą ludzie stosują. Raczej pobyt psa jest darmowy. Tutaj też inaczej wygląda dbanie o psich gości. Zdarzyło nam się już kilka razy, że na psiaki czekała w mieszkaniu miska z wodą.

Drzewko i trawka

A czy naszemu psu spodoba się miejsce, które znaleźliśmy? Aby cały gang był zadowolony, dobrą praktyką jest sprawdzenie na mapach, czy w pobliżu hotelu / mieszkania / domu znajduje się jakiś park, jakieś drzewko do podlania, jakieś miejsce do złapania zapachów i załatwienia potrzeb. Tak, żeby na tych wakacjach każdy był zadowolony.

Szukanie noclegu z psem nie jest trudne i właściwie nigdy nie spotkaliśmy się z odmową pobytu. Poza tym jednym nieszczęsnym przypadkiem, kiedy pan w Wenecji myślał, że jedziemy do niego z kanarkami, wszystko było zawsze ok.

Także, owocnych poszukiwań i w drogę!


Więcej o naszych sposobach na nocleg z psem przeczytasz w artykule o podróżowaniu z psem. Przeczytaj też jak podróżujemy z Molly – psem z chorobą lokomocyjną.