Kto nie kocha ramen?

Ze wszystkich restauracji wegańskich, które znalazłam w Bratysławie dzięki aplikacji Happy Cow, wiedziałam, że to właśnie ta będzie najodpowiedniejsza. Dlaczego? Z prostej przyczyny – serwowali w niej wegański ramen, który uwielbiam i azjatyckie pierożki. Miejsce to jest właściwie wegańskie, poza jednym deserem zawierającym w sobie masło. Jeśli o mnie chodzi, można by to zmienić. Sama raczej szukam miejsc wegańskich niż wegetariańskich, dlatego pewnie zdarza się tak, że ludzie do Foodstock po prostu mogą nie dotrzeć, a szkoda.

Foodstock Bratysława

Bratysława wegańska

Woodstock

Miejsce Foodstock wzięło swoją nazwę od legendarnego festiwalu. I muszę przyznać, że ten trik całkiem niezle im się udał. Kto bowiem może taką nazwę zapomnieć? Gra słów tutaj jest świetnym zabiegiem marketingowym.

Foodstock

Bardzo minimalistyczny Foodstock nie jest miejscem, w którym spędzisz całe popołudne. To raczej bar z takeaway, do którego przyjdziesz zjeść coś na szybko i polecisz dalej. Siedzisz na mało wygodnych ławkach i stołkach przy małych stolikach. Jedzenie zamawiasz sobie sam i sam je odbierasz, kiedy jesteś po nie zawołany. Menu jest bardzo krótkie i bez angielskiej wersji. My Polacy jednak przeczytamy je bez większego problemu. No i skoro jest krótkie, to myślę, że i tak bez różnicy. Znajdziesz w nim właściwie jedynie ramen, czyli wywar z kluskami udon, miso, japońskie pierożki Gyoza oraz falafel i różne rodzaje hummusu. Dla dobrego przetrawienia proponowane jest piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe.

Jedzenie było całkiem smaczne. Nie próbowałam co prawda ani hummusu ani falafela, ale pierożki były wprost wyśmienite. Idealnie doprawione do smaku, podane z cebulką i edamame.  Szczerze powiem, że czuję niedosyt. Ja w ogóle jestem fanką wszelkiego rodzaju pierożków i te były na prawdę bomba! Niestety, ramen był według mnie nie do końca doprawiony, brakowało mu intensywności smaku, ale i tak zjadłam niemal całą wielką michę! A właśnie… michę! Przepiękne naczynia, w których podawane jest jedzenie sprawia, że smakuje ono jeszcze lepiej! Uwielbiam takie cuda.

Foodstock Bratislava

foodstock 

Psiolubne!

Oczywiście dodatkowym plusem tego miejsca jest miska z wodą oraz możliwość wprowadzenia swojego psiaka do knajpy. Takie miejsca od razu powodują, że na mojej twarzy pojawia się wielki uśmiech.

 

adres:

Foodstock
Klobučnícka 485/6
81101 Bratislava

zdjęcia dzięki uprzejmości restauracji Foodstock

A jeśli zamiast Bratysławy zwiedzasz Warszawę, mam też miejsce dla ciebie.