Udało nam się w maju zjeść w Warszawie po wegańsku. Bardzo szybko – przelotem i przed samym wylotem. Plusem restauracji Dżungla jest bowiem to, że jest w pobliżu lotniska. Jedyne 15 minut autem. Można więc zajrzeć tam, by najeść się przed lotem, bądź wybrać się tam kiedy męczy nas głód po przylocie. Na pewno będzie to wtedy miłe rozpoczęcie pobytu w stolicy.

restauracja Dżungla

A w środku dżungla…

Czy warto?

Pewnie, że warto! Wchodzisz do środka Dżungli, a tam… dżungla! I taki właśnie zapach tam się roznosi. Nie ma co, właściciele wiedzą jak stworzyć spójną całość.

Na zewnątrz znajdują się stoliki, jednak restauracja znajduje się przy głównej ulicy, co nie do końca jest przyjemne, dodatkowo aktualnie trwa w okolicy budowa. Także ja ciepło polecam przeniesienie się do dżungli. W środku jest bardzo klimatycznie.

Obsługa jest bardzo sympatyczna i na prawdę wśród tych wszystkich roślin, z miłymi ludźmi za barem tworzy się tam domowa wręcz atmosfera. Jest czysto i przytulnie.

Czym karmią?

A karmią całkiem fajnie. Menu jest zmienne, ale są przystawki, sałatki czy zupy. Z każdego conajmniej 2 opcje do wyboru. Oprócz tego karmią też pierogami, klopsami czy zapiekanką. My pokusiliśmy się na chili sin carne i zapiekankę brokułową. To pierwsze było wyśmienite. Idealnie doprawione i bardzo smaczne, takie jak robimy u siebie w domu. Natomiast w zapiekance było coś o bardzo intensywnym smaku, co nie do końca pasowało mi do całej reszty. Niemniej jednak zapiekana i chili zostały zjedzone.

Porcje są bardzo duże. Można zaspokoić nawet największy głód. Nie musieliśmy też długo czekać na podanie posiłku. Trwało to ok. 20 minut, co według mnie jest całkiem rozsądnym czasem oczekiwania. Jedzenie przyszło też wspólnie dla czterech osób, nikt nie musiał czekać dodatkowo.

Mówiąc dalej o ofercie, nie można zapomnieć o napojach, a przy tych właściciele zdecydowanie poszaleli. Oprócz kaw, herbat i soków można wybierać spośród lodówki pełnej najróżniejszych butelek. Nieograniczony wybór piwa kraftowego z Polski, piwa czeskiego oraz lemoniad. Ciężko się zdecydować.

restauracja Dżungla

restauracja Dżungla

restauracja Dżungla

Psioprzyjazne!

W środku knajpki nie zabrakło również miski z wodą dla naszych pupili. To bardzo miłe, że powstaje coraz więcej miejsc, do których można przyjść ze swoim psem, w końcu nikt nie lubi zostawiać czworonoga samego w domu.

 

adres:

Dżungla
Dereniowa 2
Warszawa

zdjęcia dzięki uprzejmości restauracji Dżungla

A może wybierasz się do Budapesztu? Mam coś dla ciebie.