Czy warto jechać do Chorwacji? 

„Chorwacja jest przereklamowana.” 

Przeglądając internetowe fora możesz poczuć niechęć do tego kraju. I wcale się nie dziwię. Zobacz, jakie p e r e ł k i znalazłam na forum: 

„Chorwaci mają niechęć do wszystkiego, nie tylko do caravaningu.”

„Chorwację omijam szerokim łukiem.”

„Lepiej jechać do Czarnogóry i Albanii.”

I mój ulubiony:

„Chorwacja to dziadoski kraj co z tego że ładnie ?”

To tylko kilka znalezionych przeze mnie wypowiedzi. Nie mogę w to uwierzyć! Czy ci ludzie naprawdę piszą o tym kraju, w którym spędziliśmy cały kwiecień, i który tak bardzo nas zachwycił? Po raz kolejny zresztą? Wydawałoby się, że chyba mówią tu o czymś innym, a jednak…

Co internauci widzieli innego niż ja? Skoro mają tak złą opinię, niewątpliwie musiały spotkać ich w tej chorwackiej krainie jakieś przykre wydarzenia. No bo skąd się bierze w Polakach ta niechęć? Ta potrzeba oblewanie błotem świata? Ta krytyka? 

Chorwackie powroty

To był nasz trzeci już pobyt w Chorwacji. Istria i Krk tak nas zachwyciły w tamtym roku, że postanowiliśmy wrócić i w tym. Krążyliśmy po chorwackim wybrzeżu, po pobliskich wyspach i półwyspach przez ponad miesiąc. 

Oczywiście, nie śmiem stwierdzić, że znam ten kraj. Że mam monopol na mówienie, że Chorwacja to same ochy i achy. Jednak przez te wszystkie tygodnie ANI RAZU nie spotkała nas żadna przykrość ze strony Chorwatów. 

Poznawani na naszej drodze ludzie byli zazwyczaj niezwykle mili i pomocni. Rozmawiali z nami, zagadywali nas, zaczepiali ze względu na nasze psy. Mówiliśmy sobie dobar dan, pytali skąd jesteśmy i czy nam się u nich podoba. Rozumieli, że czasem nie rozumiemy. I z uśmiechem serwowali rakiję. 

czy warto jechać do Chorwacji

Czy warto jechać do Chorwacji?

Zwiedzając ten kraj, jeździliśmy vanem po różnych miejscach. Mniej lub bardziej turystycznych. Spotykamy na naszej drodze ludzi, którzy są przyzwyczajeni do turystów i tych, do których turystyka nie dociera. Zawsze było miło bez względu na to, w której części kraju byliśmy. 

I jest mi smutno, że Chorwacja ma w Polsce taką brzydką łatkę. A to przecież cudowny, PSIOLUBNY kraj z przepięknym wybrzeżem, wspaniałymi parkami narodowymi i smutną, świeżą jeszcze historią wojny. 

Uważam, że absolutnie Chorwacja nie zasłużyła sobie na taką okrutną opinię w mediach społecznościowych.  I na pytanie czy warto jechać do Chorwacji odpowiadam „zdecydowanie TAK”. My wrócimy na pewno. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku. 

Czy warto jechać do Chorwacji

Ciekawa jestem bardzo, jakie ty masz doświadczenie z Chorwacją. Warto jechać do Chorwacji na wakacje? A może tobie też „zalazła za skórę”?