Slow life. Każdemu coś innego pozwala zwolnić, każdy ma inną motywację. Chciałam podzielić się z tobą cytatami o slow life. Słowami, które pomagają uporać się z rzeczywistością. Sama mam kilka ulubionych, które w trudniejszych chwilach pomagają mi się podnieść i zmierzyć z czasem nie tak łatwą codziennością.

Naszła mnie myśl, by stworzyć listę mocy, taką, po którą każdy mógłby sięgnąć i czerpać z niej ile się da. Listę, która pozwala zwolnić i złapać oddech. Cytaty, które pozwolą zatrzymać się na chwilę i podpowiedzą co jest w życiu najważniejsze lub ważne po prostu.

Poprosiłam aż kilkanaście inspirujących kobiet, by dały mi od siebie coś, co je prowadzi przez życie. Cytaty, które są dla nich ważne, które są dla nich zdaniami mocy. 

Dzisiaj chciałabym się nimi z tobą podzielić. Czerp z tej listy ile się da!

Cytaty o slow life


Można leżeć na moście i patrzeć, jak przepływa pod nim woda. Albo biegać i brodzić w czerwonych butach po mokradłach. Albo zwinąć się w kłębek i przysłuchiwać się, jak deszcz pada na dach. Bardzo jest łatwo miło spędzać czas.

Tove Jansson – Muminki (od  its.all.about.slow)

Nie urodziłeś się po to,
żeby płacić rachunki i umrzeć.

(od natalia.sosin.krosnowska)

Są tylko dwa dni w roku, podczas których nic nie może być zrobione. Jeden nazywany jest wczoraj, a drugi nazywany jest jutrem. Dzisiaj jest odpowiedni dzień na to by kochać, wierzyć, działać, a przede wszystkim żyć.

Dalajlama (od balicka.psycholog)

Najbardziej straconym dniem jest ten,
w którym się nie śmiałeś.

Sébastien-Roch Nicolas Chamfort (od Love.krowe)

Bądź zmianą, którą pragniesz
ujrzeć w świecie.

Mahatma Gandhi (od swojczas.pl)

Powoli umiera ten, kto nie podróżuje, kto nie czyta, ten kto nie słucha muzyki, ten kto nie obserwuje. Powoli umiera ten, kto niszczy swą miłość własną, ten kto znikąd nie chce przyjąć pomocy. Powoli umiera ten, kto staje się niewolnikiem przyzwyczajenia, ten kto odtwarza codziennie te same ścieżki, ten kto nigdy nie zmienia punktów odniesienia, ten kto nigdy nie zmienia koloru swojego ubioru, ten kto nigdy nie porozmawia z nieznajomym. Powoli umiera ten, kto unika pasji i wielu emocji, które przywracają oczom blask i serca naprawiają. Powoli umiera ten, kto nie opuszcza swojego przylądka gdy jest nieszczęśliwy w miłości lub pracy, ten kto nie podejmuje ryzyka spełnienia swoich marzeń, ten kto chociaż raz w życiu nie odłożył na bok racjonalności.

Pablo Neruda (od angelika_adreamerslife)

Jeśli to nie jest mocne TAK,
jest to zdecydowane NIE.

Anna Jurewicz (od annajurewicz.com)

Love yourself first.

(od lessthanperfectwoman)

To see a world in a grain of sand and a heaven in a wild flower, hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.

William Blake (od drdudziak)

Pamiętaj, że nie otrzymać tego, czego się chce, to czasem wspaniały łut szczęścia.

Dalajlama (od socjopatka_blog)

Pędzimy przez życie zaabsorbowani szukaniem coraz piękniejszych widoków, coraz doskonalszych brzmień czy bardziej wzniosłego stanu umysłu, nieświadomi, że wystarczy zatrzymać się w środku tego chaosu i rozejrzeć wokół.

Pema Chödrön (od agnesonthecloud)

Don’t cry because it’s over,
smile because it happened.

Dr Seuss (od _wrytmieslow)

Był taki czas, że ciągle się spieszyłam. Na przykład jechałam tramwajem i chciałam, żeby on jechał jeszcze szybciej. Miałam ten pośpiech w sobie i nagle pomyślałam: „Zaraz, dokąd ja się tak spieszę? Przecież na końcu czeka na mnie trumna.” Pozbądź się tego wewnętrznego biegu. Oglądaj świat, obserwuj, co się dookoła ciebie dzieje, bo życie mamy jedno, a przecież we wszystkim można znaleźć tyle piękna. Właściwie samo to, że się żyje, jest czymś cudownym.

Danuta Szaflarska (od slowlifestudio_blog)

Kiedyś – nie ma takiego dnia tygodnia.

Janet Dailey (od codziennie.wdzieczna)

Jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi? Rozmawiać z drugim człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha!

Fiodor Dostojweski (od wolnowolniej)

Doskonałe życie to takie,
z którego wycinamy wszystkie niepotrzebne elementy.

Aleksandra Bohojło (od esencjablog.pl)

Zwracaj uwagę na co zwracasz uwagę!

Maciej Wielobób (od aniukowepisadło)

Doskonałość to takie samo złudzenie optyczne jak tęcza. Jest piękna i kusząca, ale nikt nigdy nie zbliżył się do niej na tyle, aby jej dotknąć.

Ewa Bonder (od składniki szczęścia)

Robiąc uważny wdech, wchodzisz w siebie. Twoje ciało oddycha – ono jest twoim domem. Z każdym oddechem możesz wracać do domu, do siebie.

Thich Nhat Hanh (od coaching_serca)

A ciebie co prowadzi przez życie?