Pies plażowicz…

Jak dobrze poszukasz, tudzież trafisz na mój blog, to okaże się, że nad włoskie jezioro Garda, zjeżdżają psy kochające plażowanie. Psy, które pragną słońca i beztroskiego lenistwa. Zabierają one ze sobą swoich właścicieli, bo wiedzą, że nie ma lepszego miejsca do spędzania wspólnych wakacji. Tę plażę nad jeziorem Garda pokochają wszyscy.  Tak, jak pokochaliśmy to miejsce my.

bracco baldo beach Garda

braccobaldo beach Garda

Peschiera del Garda…

Plaża dla psów, którą odwiedziliśmy – Braccobaldo Beach znajduje się w miejscowości Peschiera del Garda, na południowym krańcu włoskiego jeziora Garda. Za kilka euro, oprócz leżaka dla właściciela dostajemy oddzielny, mniejszy leżak dla psa. Każde miejsce wyposażone jest w parasol, miskę z wodą, a na wejściu każdy pies dostaje swój ręcznik kąpielowy. Nie pozostaje więc nic więcej jak znaleźć sobie dogodną miejscówkę i oddać się lenistwu.

Regulamin obowiązujący na plaży

W miejscu, w którym wszyscy chcemy zaznać trochę urlopowego spokoju muszą obowiązywać pewne zasady. Pies odwiedzający taką plażę powinien mieć wszystkie niezbędne szczepienia, na wejściu też właściciel zobowiązany jest do wypełnienia dokumentu, w którym będą znajdowały się dane właściciela i psa. Podczas leniuchowania zalecane jest by pies był na smyczy, powinniśmy mieć też dla niego kaganiec. Miskę z wodą należy postawić w cieniu, w zasięgu psa. Conajmniej co dwie godziny właściciel ma obowiązek wyprowadzić swojego pupila na spacer. W czasie kąpieli, opiekun powinien znajdować się w pobliżu i uważać by podczas wodnych szaleństw nie przeszkadzać zbytnio innym plażowiczom.

plaża dla psów Garda

dogs beach Garda

Agresja idzie w niepamięć…

Ku naszemu zaskoczeniu wszystkie psy na plaży zachowywały się niezwykle grzecznie. Myśleliśmy, że nasze oszaleją widząc tyle psów dookoła, one natomiast leniuchowały sobie na leżaczkach bez żadnego zainteresowania innymi plażowiczami, tak samo zresztą zachowywały się inne psy. Jakby wstąpił we wszystkich czworonożnych jakiś wakacyjny duch. Psy biegały bez smyczy, nie szczekały, pływały w wodzie, aportowały, a później suszyły się na swoich łóżkach. Żadnego szczekania, żadnych awantur. To się nazywa urlop. Człowiek w pełni mógł się poświęcić swojemu wakacyjnemu slow life.

Wszystkim psiolubnym polecam poszukiwanie takich miejsc wakacyjnych. Wasz pies będzie najszczęśliwszy jeśli weźmiecie go ze sobą na taki urlop!

 

adres:

Località Fornaci
37019 Peschiera del Garda
Włochy
(czynna codziennie w godzinach 9.30-18.30)

zdjęcia dzięki uprzejmości Braccobaldo Beach

 

Jeśli podobał ci się post, nie zapomnij dać o nim znać innym. Zapraszam cię też do mojego artykułu o podróżowaniu z psem.

A jeśli w najbliższym czasie wybierasz się do Francji, przeczytaj o psiej plaży na Lazurowym Wybrzeżu.