Ryga po wegańsku?

Da się? Pewnie, że tak! I to jak smacznie się da!

Podczas mojej podróży po krajach bałtyckich udało mi się odwiedzić kilka wegańskich miejsc. Miałam szczęście i dania w większości z nich były bardzo smaczne. Jedną z restauracji, która tak pysznie mnie nakarmiła była Bhajan Cafe w Rydze, która od lutego 2017 roku specjalizuje się w daniach kuchni roślinnej…

bhajan cafe riga

Tak niepozornie…

Do restauracji wchodzi się z jednej z głównych ulic miasta w sercu dzielnicy Art Nouveu. Przed knajpką dwa maleńkie stoliki… To niepozorne miejsce zaskoczyło mnie połączeniem kultur, które tak świetnie się udało. Właściciele zdecydowali się na zachodnie potrawy, jednak klimat panujący w tym miejscu ma zdecydowanie coś wspólnego ze wschodem.

Spokojna atmosfera pozwala zapomnieć o całym świecie. Tak jak w filozofii slow life, możemy choć na chwilę wyłączyć się, wyciszyć i poczuć jak w domu. Całe miejsce jest niewielkie, jednak zadbano w nim o poczucie przestrzeni. Jest też czysto i schludnie. Właściciele dbają o każdy szczegół byś zaznał w ich miejscu relaksu.

bhajan cafe riga

bhajan cafe riga

Panie, a czy ja tam coś zjem?!

Zjesz! I to jak pysznie. Dania serwowane w Bhajan Cafe, wyłącznie kuchni wegańskiej, nie są nudne, a wręcz przeciwnie! Można spróbować absolutnie wyjątkowych burgerów, zjeść zupę, makaron bądź kolorową i pięknie podaną sałatkę. Każde danie oprócz tego, że wygląda obłędnie, smakuje wyśmienicie. Po sytym obiedzie, trzeba jednak koniecznie wcisnąć w siebie deser. A wybierać jest w czym. Wyśmienite ciasta, jak przystało na kuchnię roślinną, nie zawierają w sobie jajek, żelatyny, miodu ani produktów mlecznych. W ofercie znaleźć można także słodycze bez mąki i cukru. Mimo że menu Bahjan Cafe jest krótkie, nie brakuje w nim całego wachlarza napojów: świeżych soków, herbat i kaw. Woda z miętą dostępna jest gratis dla każdego spragnionego gościa.

Nie można nie wspomnieć o przesympatycznej obsłudze tego miejsca. To dzięki niej tam naprawdę można poczuć się jak u siebie. Na dania nie czeka się długo, mimo to w tym miejscu dba się o klientów i nie daje im umrzeć z głodu. Czas oczekiwania więc upływa przy tapenadzie i świeżo upieczonych bułeczkach.

Od czasu do czasu w restauracji można trafić na muzyczny wieczór. Grana jest wtedy wyjątkowa i inspirująca muzyka, która zachwyca serca. Zanim więc się tam wybierzesz, sprawdź stronę internetową, by niczego nie przegapić.

bhajan cafe riga

adres:

Bhajan Cafe
Antonijas 10
1010 Riga

zdjęcia dzięki uprzejmości restauracji Bhajan Cafe

Pyszności serwują też w Bratysławie.