Dzień ze smoothie

Jeszcze jakiś czas temu nie byłam fanką smoothie. I właściwie szczerze ci powiem, że nadal tak nie do końca jestem. Choć staram się być. I staram się, nie codziennie, ale 3,4 razy w tygodniu przygotować w domu koktajl. Najlepiej sprawdza mi się to w pracy. Robię sobie wielką butlę takiej mikstury i napijam się i najadam równocześnie.

Podziwiam jednak osoby, które żywią się smoothie o poranku. Zdecydowanie należę do osób, które takim napojem za żadne skarby się nie najedzą! Także smoothie osobiście traktuję, jako przekąskę w ciągu dnia. A chciałabym się tak takim smoothie najeść… brzuch by mi nie urósł może…

Dlaczego warto pić smoothie?

Smoothie to łatwy sposób przemycenia do organizmu świeżych warzyw i owoców. To przecież najlepszy zastrzyk witamin, oczyszczenie całego organizmu z toksyn, źródło składników odżywczych, no i w końcu, smoothie to przecież idealny sposób dbania o linię. Nie zapomnij, że smoothie są również świetnym źródłem antyoksydantów, a to właśnie one spowalniają proces starzenia się skóry i poprawiają jej koloryt, każdy przecież chce wyglądać zdrowo.

Oprócz tego koktajle są lekkostrawne i bardzo proste w przygotowaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne / ulubione składniki i wrzucić je do miksera. Ot, cała filozofia.

ananasowe smoothie

Ananasowe smoothie

Składniki:

150 g brzoskwiń

300 g jabłek

250 g ananasa

40 g orzechów włoskich

1 l wody

Przygotowanie:

Brzoskwinie umyj i wyjmij pestki, z jabłek wykrój gniazda nasienne, ananasa obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Wszystkie owoce wraz z orzechami i wodą wrzuć do miksera i miksuj do uzyskania gładkości. Jeśli smoothie wyda ci się zbyt gęste, dolej wody.


Ananasowe smoothie
Total Time
15 mins
 

Składniki:

150 g brzoskwiń

300 g jabłek

250 g ananasa

40 g orzechów włoskich

1 l wody

Przygotowanie:

Brzoskwinie umyj i wyjmij pestki, z jabłek wykrój gniazda nasienne, ananasa obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Wszystkie owoce wraz z orzechami i wodą wrzuć do miksera i dokładnie zmiksuj. Jeśli smoothie wyda ci się zbyt gęste, dolej wody.

Course: napoje
Servings: 4
Author: Martyna