W marcu jak w garncu.

Jedzmy więc wegańskie zupy. Wzmacniajmy się, nie dajmy się zarazkom. Przy takiej marcowej pogodzie trzeba uważać. Raz chodzimy w zimowych ubraniach, po to by za chwilę rozebrać się do samej koszulki. A potem chorujemy.

Czy zupy są zdrowe?

Oczywiście!

Zupa to zastrzyk witamin i minerałów. Jeśli masz problem z jedzeniem warzyw, zupa ci ten proces ułatwi. Do takiego garnka najczęściej bowiem wrzuca się bardzo dużo różnorodnych składników. Wtedy bez większego wysiłku zapewnisz sobie zdrową porcję warzyw każdego dnia.

Jedząc zupę pijemy też wodę. Każdy wie, jak nawadnianie się każdego dnia jest dla nas ważne. Zjesz miseczkę zupy i już jesteś parę kroków do przodu.

Zupy sycą. Wydawałoby się, że nie najesz się miseczką takiego płynu… Nic bardziej mylnego. Uczucie sytości będzie towarzyszyło ci długo po zjedzeniu zupy. Zadbasz więc też o swoją figurę.

Talerzyk rosołu idealnie poprawi samopoczucie, może to nie pomysł na blog o kuchni wegańskiej, ale u Marty z Jadłonomii znajdziesz przepis na rosół wegański. On też super się sprawdza w czasie przeziębienia.

Schowaj w zupie warzywa. Jeśli masz dzieci, zupy to idealny sposób na przemycenie różnych warzyw do diety twojego dziecka. Młodzież nie musi przecież wszystkiego wiedzieć…

Jeśli zmarzłeś, ogrzej się zupą. Są idealne do rozgrzania organizmu od środka. Dodaj do zupy rozgrzewające przyprawy takie jak imbir, kurkumę czy cynamon i otul się ciepłem takiego dania.

Baw się! Przygotowanie zupy to wspaniała zabawa. Rozwiń swoją wyobraźnię i wrzuć do gara, co ci przyjdzie do głowy.

A jeśli nie masz zbyt wielu pomysłów, to ja służę pomocą i przychodzę z kilkoma sprawdzonymi przepisami na wegańskie zupy rozgrzewające.

4 wegańskie zupy rozgrzewające

wegańskie zupy
wegańska zupa jarzynowa
wegańska zupa z soczewicą
wegańska zupa z soczewicą
najlepsza wegańska zupa gulaszowa
wegańska zupa gulaszowa
wegańska zupa cebulowa
wegańska zupa cebulowa

Przestań więc się zastanawiać czy wegańskie zupy i zupy w ogóle są zdrowe. Leć do kuchni przygotować którąś z przedstawionych. Smacznego!