A jednak przyszła…

Miałam nadzieję, że sobie w tym roku daruje i pozostawi w powietrzu powiew lata, aż do samej wiosny. Zdecydowała się jednak przyjść. Dni zaczęły się robić pochmurne, zaczął wiać nieprzyjemny wiatr. Czasami, tak jak dzisiaj, pada deszcz. Sweterek na spacerze nie wystarcza, trzeba już zakładać kurtkę i szalik, w torbie mieć parasol. Baleriny poszły w odstawkę, wyjechały na strych. I może nie skaczę do góry z radości, że jest, może nie witam z otwartymi ramionami, ale skoro już się pojawiła, to muszę szczerze przyznać że nawet ją trochę lubię, tę jesień

10 rzeczy, które musisz zrobić jesienią

Powoli

Jesień to dla mnie czas wewnętrznego wyciszenia, czas na złapanie oddechu przed końcem roku, który zawsze wydaje się taki trochę chaotyczny. Lubię rozpalać świece, nie czuję wyrzutów sumienia siedząc i oglądając kolejne odcinki ulubionego serialu. To właśnie jesienią przenoszę się z tarasu na sofę i bez skrupułów pochłaniam na niej domową pizzę lub zrobiony w wielkim garze popcorn.

Latem nie mam potrzeby zanurzania się w poduchach z herbatą w ręku. Po lecie zmienia się także moje podejście do gotowania i z lekkiej zupy, grilla czy delikatnych sałatek, przerzucam się na dania jednogarnkowe. W tych nie brakuje ziemniaków, dyni, grzybów, różnego rodzaju fasoli czy kasz. Z przyjemnością ściągam też ze strychu grube swetry i ciepłe buty. W moich ogromnych swetrach zapadam się w huśtawce, z kawą i gazetą w ręku. I mimo że jestem istotą ciepłolubną, i to właśnie lato jest moją ulubioną porą roku, staram się wykorzystać jesień najlepiej jak mogę.

Jesienne slow life

Jesień to przecież idealny czas do wprowadzenia w swoim życiu slow life i rozpieszczaniu siebie. Dzisiaj chciałabym podsunąć ci kilka pomysłów na te jesienne wieczory. Znajdź w sobie spokój przed rozpoczęciem nowego roku. Wykorzystaj tę porę roku i zwolnij swoje tempo.

10 rzeczy, które musisz zrobić jesienią

Zwolnij tej jesieni

10 rzeczy, które musisz zrobić jesienią

10 rzeczy, które musisz zrobić jesienią

  1. wyciągnij z szafki świeczki i rozświetl nimi swoje mieszkanie
  2. zrób sobie gorącą czekoladę, otul się ukochanym swetrem i poczytaj książkę
  3. idź na długi liściasty spacer w promieniach jesiennego słońca i zapomnij zabrać ze sobą telefon
  4. udekoruj swój dom na jesień, zamień jaskrawe kolory na odcienie brązu, przynieś ze spaceru kasztany
  5. zrób popcorn, zapakuj siebie i rodzinę pod koc, i obejrzyjcie ulubiony film
  6. upiecz jesienne ciasto
  7. wypełnij swój dom zapachami olejków aromatycznych
  8. zorganizuj kolację przy świecach
  9. nie spiesz się – po kolacji daj sobie spokój z brudną kuchnią i poleniuchuj z najbliższymi (czytaj punkt 3)
  10. wypróbuj nowy sezonowy przepis, dynia świetnie się do tego nada

10 rzeczy, które musisz zrobić jesienią